Cariere Radburg

Radburg Suceava

Hai la Radburg!

Asistent comercial limba germană

Suceava

Full-time

Suceava

Full-time

Cerințe:

  • Cunoștințe obligatorii de limba germană la nivel mediu (vorbit și scris)
  • Cunoștințe de limba engleză constituie un avantaj;
  • Cunoștințe de marketing/ vânzări;
  • Foarte bune cunoștințe de utilizare a PC-ului (MS-Office: Excel, Word, Internet);
  • Experiență în gestionarea activă a datelor clienților și vânzări reprezintă un avantaj;
  • Experiență într-o poziție similară (asistent comercial, agent vânzări) constituie un avantaj;
  • Abilitați foarte bune de comunicare și prezentare, relaționare cu clienții, atenție distributivă, simț pentru detaliul semnificativ, capacitate rapidă de decizie;
  • Orientare spre soluționarea cerințelor clienților;
  • Capacitate organizatorică, flexibilitate;
  • Abilități de lucru în echipă;

Responsabilități:

  • Asigurarea de consultanţă și administrarea clienţilor definiţi şi potenţiali,
  • Oferirea de informaţii cu privire la programul de livrări;
  • Colaborarea cu clienţii companiei;
  • Controlarea intrărilor comenzilor din partea clienţilor definiţi;
  • Actualizarea preţurilor şi a bazei de date cu clienţi în sistem;
  • Urmărirea realizării planului de vânzări lunar, trimestrial, anual;
  • Întocmirea contractelor, monitorizarea derulării şi finalizării acestora;
  • Actualizarea prețurilor produselor și comunicarea modificărilor către departamentul de vânzări;
  • Îndosariază documentele cu care lucrează și le arhivează;
  • Activități de marketing și asistent comercial;
  • Gestionarea reclamaţiilor clienţilor administraţi;

Beneficii:

  • Suport și asigurarea integrării rapide în activitate;
  • Program de lucru full time și sâmbătă 09-12.00 (plătit suplimentar);
  • Training-uri în scopul dezvoltării profesionale, care să te ajute să cunoști, să-ți îndeplinești responsabilitățile încredințate și să-ți valorifici punctele forte ca asistent comercial;
  • Telefon de serviciu;
  • Calculator PC;
  • Confortul unui loc de muncă stabil într-o echipa tânăra, profesionistă și amabilă;

Alte posturi

Ne poți urmări pe  FacebookInstagramYoutubeTik TokPinterest și LinkedIn sau află mai multe despre noi aici.