Cariere Radburg

Radburg Suceava

Hai la Radburg!

Electrician automatist

Suceava

Full-time

Suceava

Full-time

Responsabilități:

  • Acordă suport tehnic în cadrul procesului de producție (electrician automatist – automatizare, operare, depanare);
  • Răspunde de eficienta în funcționare a utilajelor (din punct de vedere electric/electronic/automatizare);
  • Răspunde de buna funcționare a sistemelor de siguranță instalate pe utilaje (bariere luminoase, interlock, încuietor magnetice, relee siguranță, etc.);
  • Diagnosticarea și repararea sistemelor și echipamentelor
  • Efectuarea măsurătorilor electrice / electronice de precizie
  • Identificarea / localizarea defecțiunii, testarea și calibrarea elementelor buclei de reglare automata
  • Instalarea, repararea și înlocuirea senzorilor și traductoarelor
  • Întreținerea și calibrarea sistemelor și echipamentelor electronice
  • Întreținerea, repararea și înlocuirea elementelor buclei de reglare automata
  • Întreținerea, testarea și calibrarea dispozitivelor de conversie a semnalului și control final
  • Lipirea / dezlipirea manuala
  • Reglarea buclei de automatizare
  • Repararea și calibrarea elementelor de automatizare
  • Repararea și calibrarea senzorilor și traductoarelor
  • Repararea și calibrarea senzorilor și traductoarelor speciale
  • Să realizeze reviziile tehnice periodice
  • Sa intervină prompt, prin acțiuni specifice ȋn limitele competentei de electrician, asupra cauzelor care pot produce functionarea anormala sau avarii ale acestora
  • Sa analizeze defectiunile și sa adopte măsuri de urgenta pentru remedierea acestora;
  • Experiență anterioră ca electrician automatist constituie un avantaj;

Beneficii:

  • Salariu motivant și bonusuri de performanță;
  • Suport și asigurarea integrării rapide în activitate.
  • Loc de muncă stabil într-o companie ambițioasă ce se dezvoltă continuu;
  • Mediu de lucru plăcut într-o echipă dinamică.

Alte posturi

Ne poți urmări pe  FacebookInstagramYoutubeTik TokPinterest și LinkedIn sau află mai multe despre noi aici.